Game of Thrones 5.Sezon : Emmy 2015'e damga vurdu

Emmy Ödülleri'ne Game of Thrones damga vurdu
Ecrit par

Beş yıldır izleyenleri ekranlara kilitleyen Game of Thrones Emmy 2015'e damgasını vurdu. 67.si gerçekleşen ödül töreninde dizi tarih yazdı.

Dün gece gerçekleşen 67. Emmy Ödülleri'ne Game of Thrones dizisi damgasını vurmayı başardı. 2015 yılının en çok izlenen dizilerinden olan Game of Thrones aldığı ödüllerle tarih yazdı. 24 dalda adaylığı bulunan dizi toplamda 12 ödül alarak rekor kırdı. Tarihe bir yılda en çok Emmy alan dizi olarak tarihe geçen Game of Thrones, 2000 yılında West Wing isimli dizinin 9 ödül alarak sahip olduğu unvanı kapmayı başardı. Geçtiğimiz Haziran ayında, Game of Thrones 5.sezon olay yaratan finaliyle izlenme rekorları kırmıştı. Dünya çapında milyonlarca izleyici tarafından takip edilen dizi En İyi Drama Dizisi ödülü dahil birçok önemli dalda Emmy'ye layık görüldü.

Game of Thrones 5.sezonun 67. Emmy Ödülleri'nde sahip olduğu ödül listesi ise şöyle: En İyi Drama Dizisi, Drama Dizisindeki En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü (Peter Dinklage- Tyrion Lannister), Drama Dizisinde En İyi Senaryo Yazarı (David Benioff, D.B.Weiss, En İyi Drama Dizisi Yönetmeni (David Nutter- Mother's Mercy isimli final bölümü ile), En İyi Görsel Efekt, Tek Kameralı Dizi dalında En İyi Makyaj, Yapım Dizaynı ve Montaj, En İyi Ses Montajı, En İyi Oyuncu Kadrosu, En İyi Ses Karışımı ve Dizi Koordinasyonu. Game of Thrones 5.sezon sevilen karakter Jon Snow'un ölümü ile final yapmıştı. Game of Thrones dizisinin 2015 yılında elde ettiği başarı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Haber kaynağı: The Guardian - Medya: Getty Images