Grinin Elli Tonu : Vizyona rekorla girdi!

Anastasia Steele rolünde Dakota Johnson
Ecrit par

Grinin Elli Tonu vizyona rekorla girdi! Fenomen filmin sinemada gösterildiği ilk üç günde yaklaşık 239 milyon dolarlık gişe yaptığı belirtildi.

Yazar E.L. James'in Grinin Elli Tonu (Fifty Shades of Grey) isimli romanından adapte edilen film vizyona rekorla girdi. meltyhaber.com size Grinin Elli Tonu filminin vizyona girmeden bile rekora doğru koşuyor olduğundan bahsetmişti. Dünya çapında 9637 farklı sinemada gösterime giren film için aylardır geri sayım yapılıyordu. Birçok ülkede 13 Şubat tarihinde gösterime giren Grinin 50 Tonu, dünya çapında 239 milyon dolarlık gişe ile hafta sonunda en çok izlenen film oldu. İzlenme rekorları kıran Grinin 50 Tonu filminin yapımcısı Universal Pictures, filmin gösterime girme zamanlamasını ''kusursuz fırtına'' olarak betimledi. Universal Pictures yapımı Hızlı ve Öfkeli 6 filminin gişe rekorundan sonra şirketin en büyük ikinci rekoru olan Grinin Elli tonu tarihe geçti. 14 Şubat Sevgililer Günü’nün cumartesi gününe denk gelmesinin gişe rekoruna katkı sağladığı düşünülüyor.

Grinin Elli Tonu vizyona rekorla girmeden yayınladıkları kliplerle çok konuşulmuştu. Özellikle, Grinin Elli Tonu filmi müziklerinden The Weeknd-Earned It isimli parçanın klibi olay yarattı. Film, üniversite öğrencisi Anastasia Steele'nin iş adamı Christian Grey ile yaşadığı ilişkiyi konu alıyor. Dünya çapında 239 milyon dolarlık gişe yapan Grinin 50 Tonu, BDSM temaları içeriyor. Girdiği birçok ülkede 18 yaş sınırı olan filmde Dakota Johnson ve Jamie Dornan başrolleri paylaşıyor. Fenomen film bazı ülkelerde henüz gösterime girmedi. Grinin 50 Tonu Güney Kore’de 26 Şubat, birçok Orta Doğu ülkesinde 5 Mart’ta beyaz perdede izleyicisi ile buluşacak. Anlaşılan o ki, film ilerleyen günlerde rekorlar kırmaya devam edecek. Grinin Elli Tonu filmi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Filmi izlediniz mi?

Haber kaynağı: variety.com - Medya: Universal Pictures